פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 
אודות המועדון
חברי המועדון
נותני חסות למועדון
ארגז כלים למנכ"ל
יועצים לבטיחות
שאלון לחברות הסעה
שאלון לארגוני תובלה
שאלון לחברות / ארגונים
שאלון לרשויות
הזמנת סקר בטיחות
הצעות לשיפור / ייעול
הצטרפות למועדון
 
 
 
  מודעות ציבורית לבטיחות בתחבורה
 

מודעות ציבורית לבטיחות בתחבורה ובטיחות בדרכים

מדינת ישראל כמו מדינות אחרות בעולם, מכירה בצורך לשפר את רמת הבטיחות בכבישי ישראל. מטבע הדברים, שינויים גדולים מתבצעים לאט. ככל שמתרבים הפתרונות הטכנולוגיים לסיכונים הקיימם בכבישים, כך קשה יותר יצירת התקן לאותן מערכות ויישומים. גם עלויות הפתרונות הטכנולוגיים, אינן זניחות והן מצריכות היערכות מתאימה. אולם אין תחליף לבטיחות ואין מחיר גבוה מדי לחיי אדם - כאן נכנסת המודעות הציבורית והוכפת להיות גורם משפיע על מקבלי ההחלטות. 
 
בשנים האחרונות, אנו עדים  לשינוי במודעות הציבורית. יותר ויותר גופים וארגונים עוסקים בהעלאת המודעות הציבורית לבטיחות בכביש הארץ. חלקם עוסק בחינוך האזרחים, חלקם מנסה להשפיע על מקבלי ההחלטות (תקנות, חוקים) וחלקם עוסק בפעילות בתוך מוסדות החינוך. מעבר לכך, יצרני הרכב השונים משווקים ומפרסמים רכבים שרמת הבטיחות בהם תופסת מקום משמעותי ומקבלת דגש חזק.

אתר המידע לטכנולוגיות בטיחות בתחבורה, שם לעצמו מטרה לקדם את המודעות הציבורית לבטיחות בדרכים, על ידי פרסום מידע על טכנולוגיות ומוצרים לבטיחות בתחבורה- ברכב, בתשתית הכבישים ומערכות התקשורת. באתר מתפרסם חומר מחקרי העומד חופשי לשימושם של מתעניינים פרטיים כמו גם מקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה, השלטון המקומי, צה"ל ומערכת החינוך.

 
פורום הטמעת טכנולוגיות לבטיחות בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בתחנות הסעה
תו המצוינות לבטיחות בתחבורה