פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 פרסומים ומידע
 מערכת ABS
 מערכת בקרת יציבות
 חיישני לחץ אוויר
 מערכת התרעת התנגשות
 כריות אוויר
 לחצן מצוקה ברכב
 מערכת התרעת הירדמות
 רמזור חכם
 תמרור חכם
 מעבר חצייה פעיל
 תמרור במ' מידע לנהג
 מבחני ריסוק
 טכנולוגיות וביטוח
 מערכת לוויינית GPS
 סימוני כביש אקטיביים
 גורמים להסחת דעת
 השימוש בטלפון נייד
 חיישני רוורס
 כיסוי שטחים מתים
 מצלמות תיעוד בנהיגה
 מערכות עזר לראיית לילה
 רשם נתונים לרכב
 מע' לניהול צי רכב
 מע' בטיחות בהסעות
 בטיחות רכב דו גלגלי
 אגרה לפי קילומטר
 שכחת ילדים ברכב
 מצלמות מהירות
 קיצורים למונחים טכניים
 סרטוני הדגמה
 
 
 
 
 
  מערכת תיעדוף תנועה
 
 
מערכת תיעדוף תנועה / רכבי הצלה
 
מערכת תיעדוף תנועה, פותחה במטרה לפתוח מסלולי נסיעה לרכבי ההצלה השונים בעת פעולות חירום, תוך הבאתם למקום האירוע מהר ככל הניתן. תיעדוף התנועה מקטין את הסיכוי להיקלע  למצבי הסיכון של התנגשות בין רכבי ההצלה לרכבים אחרים באותו מסלול נסיעה, או במסלולי נסיעה צולבים בצמתים ונתיבים מרומזרים.

קיימות מספר תצורות למערכות תיעדוף תנועה. חלקן מורכב ממשדר ומקלט אינפרא אדום (המשדר ברכב ההצלה והמקלט ברמזור) וחלקן במרכיבים זהים המתבססים על טכנולוגיה של גלי רדיו וטכנולוגיית סלולאר. קיימת גם מערכת המותקנת בכביש ומזהה את הרכב על ידי לולאה אלקטרו- מגנטית. על פי  עקרון הפעולה בעת יציאת רכב הצלה למשימת חירום, מופעל המערכת באופן אוטומאטי. בעת התקרבות הרכב לרמזור (50 מ' עד 750 מ', תלוי בטכנולוגיה), נקלט האות המשודר מן הרכב, במערכת הרמזורים וזו מחליפה את האור לירוק בנתיב הנסיעה של רכב ההצלה, תוך החלפת האורות לאדום במסלולים החוצים את הנתיב. חלק מן המערכות, מתוחכמות אף יותר והן מחשבות דרך מרכז בקרה, את ההגעה המהירה ביותר ליעד האירוע ויוצרות עבור רכב ההצלה את מסלול הנסיעה, תוך החלפת אורות הרמזורים בהתאם.
 
מתוצאות מחקרים שבוצעו עד כה עולה כי מערכות אלו, תורמות באופן משמעותי במספר אופנים: 1. הן מונעות כמעט לחלוטין את הסיכוי להתנגשות בין רכב ההצלה לרכב החוצה את מסלול הנסיעה. 2. הן מקצרות באופן משמעותי את זמן ההגעה למקום האירוע ולכך השלכות רבות (בכל דקה עיכוב של רכב הצלה מתחילתו של אירוע לב ועד תחילת הטיפול, פוחתים סיכויי החולה לשרוד ב 8%. לכל דקה איחור בהגעה למקום שריפה, גדל הנזק ועלותו לנפגעים, לחברת הביטוח ולמדינה).

ההשפעה השלילית של תיעדוף התנועה בעת אירוע, על זרימת התנועה כסדרה זניח והוא נע בין 1% ל 2%, תפעול נכון כל המערכות נרכשות על המדף ומוספות לרכב לאחר רכישתו. המערכות מופעלות על ידי מתג ותקינותן מחייבת אחזקה תקופתית של מנהלות התחבורה האיזוריות/מקומיות בערים ומחוצה להן.

סיכונים: לעיתים נדירות עלולים רכבי הצלה להיקלע למצב בו קבלו אור ירוק בנתיב נסיעתם מבלי שנחסמו באור אדום, הנתיבים החוצים את מסלול הנסיעה.
 
 
 
 
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com