פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 פרסומים ומידע
 מערכת ABS
 מערכת בקרת יציבות
 חיישני לחץ אוויר
 מערכת התרעת התנגשות
 כריות אוויר
 לחצן מצוקה ברכב
 מערכת התרעת הירדמות
 רמזור חכם
 תמרור חכם
 מעבר חצייה פעיל
 תמרור במ' מידע לנהג
 מבחני ריסוק
 טכנולוגיות וביטוח
 מערכת לוויינית GPS
 סימוני כביש אקטיביים
 גורמים להסחת דעת
 השימוש בטלפון נייד
 חיישני רוורס
 כיסוי שטחים מתים
 מצלמות תיעוד בנהיגה
 מערכות עזר לראיית לילה
 רשם נתונים לרכב
 מע' לניהול צי רכב
 מע' בטיחות בהסעות
 בטיחות רכב דו גלגלי
 אגרה לפי קילומטר
 שכחת ילדים ברכב
 מצלמות מהירות
 קיצורים למונחים טכניים
 סרטוני הדגמה
 
 
 
 
 
  מצלמות לתיעוד אירועים בנהיגה
 
 
מצלמות לתיעוד אירועים בנהיגה
 
מצלמות תיעוד, פותחו במטרה לתעד אירועים המתרחשים במהלך הנהיגה מחוץ לרכב במצבים של תאונה/כמעט תאונה (מרכיבי סיכון בהתנהגותו של הנוהג ברכב, גורמים בסביבת הנהג שהשפיעו על תגובותיו, גורמים המעורבים ישירות בהתרחשות התאונה עליהם אין לנהג שליטה וכיו"ב) וכן תיעוד אירועים מתרחשים בתוך הרכב בעת הנסיעה ועלולים לגרום להתרחשות תאונה/כמעט תאונה (דפוסי נהיגה, התנהגות הנוסעים ברכב, מסיחי דעת ועוד).
השימוש במצלמות תיעוד ברכב ומחוצה לו, מעלה באופן משמעותי את יכולתם של מנהלי ציי רכב, בוחני תנועה ושמאי רכב לעקוב אחר רצף האירועים שקדם לתאונה/כמעט תאונה לפחות 50 שניות ו 5 ומעלה לאחר התרחשותה מן הסיבות הבאות:
  • מנהלי ציי רכב- תקינות מערכת ההיגוי ברכב ודפוסי נהיגה של העובד בעת התרחשות תאונה/כמעט תאונה ואת התנהגות מי מן הנוסעים ברכבי הסעות, המפריעה לנהג ומסכנת את שאר הנוסעים (תלמידים על פי רוב- התפרעות, קימה מן המקום, אי חגירת חגורות בטיחות, וונדליזם וכיו"ב).
  • בוחני תנועה- מי הוא/הם הגורמים להתרחשותה של תאונה/כמעט תאונה בתוך הרכב ובסביבת הנהיגה.
  • שמאי ביטוח- האם קיימת/לא קיימת רשלנות תורמת של בעל הרכב למעורבות בתאונה.
 
קיימות מספר תצורות למצלמות תיעוד. רובן מבוססות על טכנולוגיה דיגיטאלית המשדרת את המידע למרכז בקרה בתקשורת סלולארית, GPS, GIS ובמקביל אוגרות את האירועים הנבחרים ביחידת זיכרון. חלק מן המצלמות מתעדות רק את המתרחש מחוץ לרכב, חלקן רק את המתרחש בתוך הרכב וחלקן פועל במקביל. ישנן מערכות המצלמות את סביבת הרכב ההיקפית (קדימה, צדדים ואחור).
 
כל המצלמות משווקות כמוצרי מדף וניתן להתקינן בכל סוגי הרכב בהתאמה לספק הכוח (שקע מצית, חיבור ישיר, סוללה). על פי  עקרון הפעולה, רוב המצלמות מצלמות ברצף החל מהתנעת הרכב, שילוב בהילוך (קדמי/אחורי), או הפעלה קבועה על פי בחירה ויחידת הזמן לתיעוד אינה עולה על 60 שניות (מידע ישן יותר מ 60 שניות נמחק). בעת זיהוי תאונה/כמעט תאונה, נשמר רצף האירועים הקרוב להתרחשות ביחידת הזיכרון ללא מחיקה. על פי תוצאות מחקרים שבוצעו עד כה עולה כי השימוש במצלמות תיעוד, מאפשר להגיע לממצאים מדויקים באשר לגורמי תאונה/כמעט תאונה ברכב ובסביבתו ותיעוד התנהגות הנוסעים. מחקרים מראים כי במקרים בהם ננקטה פעולה בעקבות ממצאים שלוקטו מתוך תיעוד המצלמות, חל שיפור בדפוסי הנהיגה/התנהגות הנוסעים. מחקרי המשך, מנסים לבחון השפעות כוללות של המערכת על הבטיחות בהסעות תלמידים ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות, לצורך המלצות על חקיקה/תקנות. תפעול נכון מחייב בדיקה כי המערכת מכוילת (אורכי זמן הקלטה), מכוונת אל השטחים אותם רוצים לצלם ופועלת כראוי. נכון להיום, לא ידועים כל סיכונים מן השימוש במצלמות תיעוד.
 
ראה מוצרים בקטגוריה זו >> 
 
 
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com