פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 פרסומים ומידע
 מערכת ABS
 מערכת בקרת יציבות
 חיישני לחץ אוויר
 מערכת התרעת התנגשות
 כריות אוויר
 לחצן מצוקה ברכב
 מערכת התרעת הירדמות
 רמזור חכם
 תמרור חכם
 מעבר חצייה פעיל
 תמרור במ' מידע לנהג
 מבחני ריסוק
 טכנולוגיות וביטוח
 מערכת לוויינית GPS
 סימוני כביש אקטיביים
 גורמים להסחת דעת
 השימוש בטלפון נייד
 חיישני רוורס
 כיסוי שטחים מתים
 מצלמות תיעוד בנהיגה
 מערכות עזר לראיית לילה
 רשם נתונים לרכב
 מע' לניהול צי רכב
 מע' בטיחות בהסעות
 בטיחות רכב דו גלגלי
 אגרה לפי קילומטר
 שכחת ילדים ברכב
 מצלמות מהירות
 קיצורים למונחים טכניים
 סרטוני הדגמה
 
 
 
 
 
  מערכת בקרת יציבות אלקטרונית
 
 
מערכת בקרת יציבות אלקטרונית - ESP / ESC

מערכת ESP/ESC- Electronic Stabilization Program/Control הינה מנגנון בקרת בילום מתקדם שמטרתו לייצב את הרכב במצבי החלקה שונים וזאת באמצעות שליטה והפעלה דיפרנציאלית של מערכת הבילום של כל אחד ואחד מגלגלי הרכב באופן התואם את מצב ההחלקה. המערכת מיועדת להיכנס לפעולה במצבי הסיכון של אובדן שליטה ברכב הנגרם כתוצאה מהחלקה-  בעיקר סחרור וסטיית הרכב בעת החלקה בכביש (רטוב/קפוא), סטייה מנתיב הנסיעה אל מחוץ לכביש בעת ביצוע עקומה, סטייה לנתיב הנגדי. 

קיימות מספר תצורות למערכות ESP/ESC, המתבססות בעיקרון על מערכת ABS הקיימת ברכב. בד"כ תכלול מערכת ESP מדי תאוצה בציר X וציר Y, מדי סיבובים לכל גלגל וגלגל, מחשב שליטה ובקרה וכמובן קישור למגברי הבלימה של כל גלגל וגלגל. על פי  עקרון הפעולה מזהים חיישנים ומערכת בקרה בה מעובד בכל רגע כיוון ההגה ביחס לתאוצת הרכב, כל סטייה מציר הנסיעה, החלקה או סחרור. זיהוי נוסף, קיים לגבי מצבים של היגוי ייתר אות תת היגוי, העלולים גם הם לערב את הרכב בתאונה. על ידי הפעלה מתואמת ודיפרנציאלית של הבלמים ותוך שליטה בסיבובי המנוע, המערכת מייצבת את הרכב מחדש ומחזירה אותו למסלול הנסיעה.  
 
תוצאות מחקרים שבוצעו עד כה עולה כי מערכת ESP/ESC מקטינה את שיעור הנפגעים בשיעורים שבין 10% ל  32%.לצורך תפעול נכון מומלץ לבדוק את תקינות החיישנים ויחידת הבקרה אחת לשנה. נכון להיום, לא ידוע על סיכונים הנובעים בעת הפעלת המערכת, למעט הסיכון העלול להתרחש בעת תקלה של המערכת (במקרה זה עלולה להתרחש נעילה בלתי רצויה של כל ארבעת הגלגלים או חלקם).
 
סרטון הדגמה
 
 
 
 
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com