פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 פרסומים ומידע
 מערכת ABS
 מערכת בקרת יציבות
 חיישני לחץ אוויר
 מערכת התרעת התנגשות
 כריות אוויר
 לחצן מצוקה ברכב
 מערכת התרעת הירדמות
 רמזור חכם
 תמרור חכם
 מעבר חצייה פעיל
 תמרור במ' מידע לנהג
 מבחני ריסוק
 טכנולוגיות וביטוח
 מערכת לוויינית GPS
 סימוני כביש אקטיביים
 גורמים להסחת דעת
 השימוש בטלפון נייד
 חיישני רוורס
 כיסוי שטחים מתים
 מצלמות תיעוד בנהיגה
 מערכות עזר לראיית לילה
 רשם נתונים לרכב
 מע' לניהול צי רכב
 מע' בטיחות בהסעות
 בטיחות רכב דו גלגלי
 אגרה לפי קילומטר
 שכחת ילדים ברכב
 מצלמות מהירות
 קיצורים למונחים טכניים
 סרטוני הדגמה
 
 
 
 
 
  מערכת התרעת התנגשות
 
 
מערכת התרעת התנגשות לפנים וסטייה מנתיב

מערכות התרעת התנגשות ברכב לפנים/סטייה מנתיב פותחו במטרה להסב את תשומת לב הנהג לסכנה מיידית של התנגשות ברכב הנע מלפנים או סטייה מנתיב, תוך מתן אפשרות לפעולת מניעה. מערכות אלו יעילות במצבי הסיכון הנגזרים מהסחות דעת למיניהן המתרחשות במצבים של חוסר ריכוז, עיסוק בגורמים שאינם קשורים ישירות בנהיגה (כיוון הרדיו, דיבור בסלולאר וכיו"ב), או היסט המבט אל גורמים חדשים בסביבה
 
קיימות מספר תצורות למערכות:
מערכות ליישומים נפרדים כמערכת בקרת נסיעה בנתיב Adaptive Cruise Control, המזהה שינויים במרחק בין שני רכבים ביחס למהירות הנסיעה. חלק ממערכות אלו מבוססות על רדאר המזהה את שינויי הטווח בין הרכב בו הוא מותקן לבין הרכב שלפניו וחלק ממערכות ACC,מתבסס על טכנולוגיית עיבוד תמונה.
  • מערכות ליישומים משולבים כמו מערכות ההתרעה על התנגשות לפנים, סטייה מנתיב וירידה מן השוליים כדוגמת מערכת  מבית Mobileye, המבוססות רק על טכנולוגיית עיבוד תמונה- מדידת כיוונים, גודל אובייקט, יחסי מהירויות, כיוון, יחס גיאומטרי בין הרכב לשטח, מיקום הרכב ביחס לסימוני הכביש ויחס בין רכבים על פי מיקום. חלק מן המערכות כדוגמת  ,S.D.S של חברת RADAR-RD-140  מתבסס על שילוב מערכת עיבוד תמונה ורדאר, חלק מן המערכות משלב  שתי מערכות רדאר. חלק מן המערכות, משלב את כל שלוש הטכנולוגיות.
  • מערכות מתערבות כמו מערכת ACAS, מפקיעה מן הנהג את האטת הרכב בטווח הסיכון המיידי (בלימה אוטומאטית והשנקת המנוע), עד לשלב בו הסיכון יורד והנהג מקבל את הניהוג חזרה לידיו. 
  • על פי תוצאות מחקרים שבוצעו ניתן לראות כי להפרשי זמן קצרים של עשיריות שנייה, השפעה מכריעה על מעורבות, או הימנעות מתאונה של פגיעת רכב מאחור. לדוגמה, פעולת בלימה המתחילה כ 0.5 שנייה מוקדם יותר, הייתה מונעת כ 60% של תאונות מסוג זה ופעולת בלימה המתחילה כ 1 שנייה מוקדם יותר יכולה למנוע עד 90% מן התאונות.
 
היכולת של מערכות אלו לתת התרעת סכנה להתנגשות אמין ברוב המערכות ומאפשר הימנעות מהתנגשות או למזער את הפגיעה בגבולות שבין 14% ל 46%.  תפעול נכון: חלקן הגדול של מערכות אלו ניתן לרכוש כמוצר מדף ולהתקין ברכב. המערכות מצוידות במתג הפעלה/כיבוי ולכן יש  לוודא כי המערכת פועלת בעת הנהיגה. סיכונים: חלק מן המערכות, אינו מדויק די הצורך וחלקן מתריע התרעות שווא, או התרעות על גורמים בשטח אותם הנהג רואה/מכיר. חלק מן המערכות המתערבות, גורם לנהגים חוסר ביטחון בנהיגה או גורם להם שלא להשתמש במערכת כלל.
 
סרטון הדגמה
 
 
 
למוצרים בקטגוריה זו >>
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com