פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 פרסומים ומידע
 מערכת ABS
 מערכת בקרת יציבות
 חיישני לחץ אוויר
 מערכת התרעת התנגשות
 כריות אוויר
 לחצן מצוקה ברכב
 מערכת התרעת הירדמות
 רמזור חכם
 תמרור חכם
 מעבר חצייה פעיל
 תמרור במ' מידע לנהג
 מבחני ריסוק
 טכנולוגיות וביטוח
 מערכת לוויינית GPS
 סימוני כביש אקטיביים
 גורמים להסחת דעת
 השימוש בטלפון נייד
 חיישני רוורס
 כיסוי שטחים מתים
 מצלמות תיעוד בנהיגה
 מערכות עזר לראיית לילה
 רשם נתונים לרכב
 מע' לניהול צי רכב
 מע' בטיחות בהסעות
 בטיחות רכב דו גלגלי
 אגרה לפי קילומטר
 שכחת ילדים ברכב
 מצלמות מהירות
 קיצורים למונחים טכניים
 סרטוני הדגמה
 
 
 
 
 
  חיישני לחץ אוויר 
 
 
מערכת בקרת לחץ אוויר בגלגלים 

מערכת משגוח (מוניטור) לרמת לחץ האוויר בצמיגים Tire Pressure Monitoring System - TPMS, פותחה במטרה לאתר רמת לחץ אויר בצמיגי הרכב הנמוכה או גבוהה מן המומלץ על ידי היצרן ולהתריע לנהג על כך בפני הנהג. משגוחי לחץ אוויר אמורים למנוע מצבי הסיכון הנגזרים כתוצאה מלחץ אוויר לא מותאם (נמוך בדרך כלל), כאשר מבנה הצמיג משתנה (דפורמציות וכד'), באופן בלתי הפיך ויכולת הצמיג להעביר את כוח הבלימה מן הרכב אל הכביש נפגם, הצמיג מתחמם יתר על המידה ומתפוצץ. כמו כן בצמיג מעוות/שחוק, נפגמת רמת האחיזה של הרכב בעת ביצוע עקומות או בעת מעבר מנתיב לנתיב. ניהוג הרכב בעת נסיעה על משטח רטוב נפגם, מרחק הבלימה עולה וכך גם הסיכון בהחלקה/ואיבוד שליטה.

קיימות מספר תצורות למערכות משגוחי לחץ אוויר:
1. מערכת ישירה המודדת (בעזרת חיישנים) את לחץ האוויר בכל גלגל בנפרד.
2. מערכת לא ישירה המודדת את לחץ האוויר על ידי חיישני מהירות המותקנים על שני הסרנים ומשווים בין כל שני גלגלים.
3. מערכת משולבת בה מותקנת משאבה המזרימה לחץ אוויר לגלגל בו אותר לחץ אוויר נמוך מן הנדרש.

על פי עקרון הפעולה, כאשר המערכת מזהה לחץ אוויר נמוך/גבוה ב 25% מן המומלץ, מופעלת התרעה קולית וחזותית בלוח השעונים המראה באיזה גלגל הלחץ אינו תקין.על פי תוצאות מחקרים שבוצעו עד כה, עולה כי התרומה הישירה לתאונות מצמיגים בהם לחץ האוויר לא היה תקין, עומד על 23% והתרומה המשנית כגורם בתאונה הוא 7%. תפעול נכון מחייב להקפיד לבדוק בתחילת כל יום את לחץ האוויר בצמיגים. אחת לכמה זמן, יש לבדוק בעזרת מכשיר ידני ולהשוות האם המערכת מכוילת. 

סיכונים: חלק מן המערכות לא ישירות, מתקשות להצביע באיזה גלגל לחץ האוויר נמוך ועד כמה הוא נמוך, אלא רק לחשב הפרש יחסי. במצב בו כל ארבעת הגלגלים אבדו לחץ אוויר באופן זהה, חלק מן המערכות לא תתרענה כלל. חלק מן המערכות המודדות כל זוג גלגלים, לא מזהות מצבים שונים של ירידת לחץ אוויר בזוג גלגלים הנמצאים על אותו סרן או באותו צד ברכב. חיישנים הנמצאים בצמיגים עלולים להיפגע בעת תיקון/החלפת צמיג..
 
 
סרטון הדגמה
 
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com