פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
 פרסומים ומידע
 מערכת ABS
 מערכת בקרת יציבות
 חיישני לחץ אוויר
 מערכת התרעת התנגשות
 כריות אוויר
 לחצן מצוקה ברכב
 מערכת התרעת הירדמות
 רמזור חכם
 תמרור חכם
 מעבר חצייה פעיל
 תמרור במ' מידע לנהג
 מבחני ריסוק
 טכנולוגיות וביטוח
 מערכת לוויינית GPS
 סימוני כביש אקטיביים
 גורמים להסחת דעת
 השימוש בטלפון נייד
 חיישני רוורס
 כיסוי שטחים מתים
 מצלמות תיעוד בנהיגה
 מערכות עזר לראיית לילה
 רשם נתונים לרכב
 מע' לניהול צי רכב
 מע' בטיחות בהסעות
 בטיחות רכב דו גלגלי
 אגרה לפי קילומטר
 שכחת ילדים ברכב
 מצלמות מהירות
 קיצורים למונחים טכניים
 סרטוני הדגמה
 
 
 
 
 
  מבחני ריסוק - NCAP
 
 
מבחני ריסוק לרכב- NCAP

מבחני ריסוק, בודקים עד כמה גבוהה רמת הבטיחות הפאסיבית של הרכב- כיצד מגוננת המכונית על נוסעיה בעת תאונה. בדיקת הבטיחות, נערכת על ידי חמישה ניסויים נפרדים:
 1. התנגשות חזיתית ב 64 קמ"ש, כאשר 40% מרוחב חזית המכונית חשופה לגוף הפוגע.
 2. פגיעת צד (°90) במהירות 50 קמ"ש כשרוחב הגוף הפוגע הוא 1.5 מטר.
 3. פגיעה בגוף צר ונוקשה(עץ, עמוד, גליל), אליו מוטחת המכונית במהירות של 30 קמ"ש ופוגעת בו בסמוך לנוסע שליד הנהג. באופן זה, נבחנת יעילות כריות האוויר הצידיות המגנות על הראש וצד הגוף (וילון, או דלתות משולב)
 4. מבחן הפגיעה בהולך רגל- יחס עצמת פגיעת חזית הרכב, על פי התאמת חלקי הגוף לכל אזור במכונית (פגוש- שוק, פנסים- ירך, מכסה מנוע- גוף עליון ועוד).
 5. בדיקת התקני הריסון ברכב המיועדים לילדים-  עד כמה הילדים מוגנים ועד כמה הם נשארים בתנוחת ישיבה יציבה תוך כדי התנגשות.
שיטת הניקוד של  NCAP
שיטת הניקוד הבוחנת את בטיחות הרכב, מחולקת לשלוש קטגוריות:
 1. מבוגרים ברכב- מה רמת הפגיעה בעת התנגשות צד (צד הנהג) והתנגשות חזית.
 2.  ילדים ברכב- מה רמת הפגיעה בעת התנגשות צד והתנגשות חזית.
 3. והולכי רגל בהם פוגע הרכב- מה רמת הפגיעה בהם בהתאמה בין חלקי הגוף של הנפגע, מול אזורי הפגיעה של הרכב (פגוש, פנסים, מכסה מנוע). שיטת הניקוד תוחמת את הנקודות בגבולות של צבעים:
ניקוד כוכבים עבור רכב:
 • ניקוד המעניק כוכב ירוק, מתקבל כאשר מבחן של הגנה על ראש הנהג בעת פגיעת צד עובר בציון "עובר".
 • ניקוד המעניק כוכב צהוב, מתקבל כאשר מבחן של הגנה על ראש הנהג בעת פגיעת צד עובר בציון "גבולי".
 • ניקוד המעניק כוכב ריק, מתקבל כאשר מבחן של הגנה על ראש הנהג בעת פגיעת צד עובר בציון "נכשל".
 • רכב שאינו נבחן בקטגוריות אלו, אינו מקבל כל כוכב. 
 • הימצאות מערכות התרעה לבטיחות, משוקללות בציון הרכב על פי סוג הטכנולוגיה ורמת הבטיחות בפועל.
הקשר בין נקודות וכוכבים.
הציון הכולל, משקלל בין הציון לצדו של הרכב לציון לחלקו הקדמי ומומר בציון כולל של כוכבים. רכב המראה תוצאה גרועה במבחן ריסוק החלק הקדמי, מוגבל בקבלת ציון כוכבים. דבר זה משקף, רמת בטיחות לא מיטבית. קיימת דרישה לניקוד מינימאלי במבחני ריסוק צד וחזית כדי להשיג כוכב. קיימים הבדלים מסוימים בין בחינת הבטיחות הנערכת על ידי ENCUP באירופה לבין בחינת הבטיחות הנערכת על ידי IIHS- ארגון חברות הביטוח בארה"ב. ההבדלים ניכרים באופן הפגיעה בקירות/עצמים וכן בשינוי קל במהירויות. 
 
התנגשות בין רכבים בעלי משקל שונה.
מכון המחקר של חברות הביטוח בארה"ב- IIHS, מביא את נתוני היפגעות הנוסעים בהתנגשות בין שני רכבים (חזית- חזית וחזית- צד), בעלי גודל ומשקל שונים זה מזה. הממצאים מראים כי הסיכון למוות/פציעה לנוסעים ברכבים הכבדים/גדולים, נמוך באופן משמעותי מאשר לנוסעים ברכבים קלים/קטנים- ככל שמשקל הרכב קטן, כך גדל הסיכוי לפגיעה/מוות.
 
הקשר בין ניקוד הבטיחות וממצאים מן השטח.
הרשות לבטיחות בדרכים בשוודיה פרסמה, כי קיים קשר ברור בין דירוג הבטיחות של NCAP, לבין הממצאים מן השטח- רמת הפגיעה בנוסעים בעת התנגשות חזית וצד. הממצאים מצביעים באופן ברור על יתרון של 30% ויותר לרכבים בעלי ניקוד 3 ו 4 כוכבי בטיחות על רכבים בעלי ניקוד 1 ו 2, או כאלה שאין להם ניקוד כלל, בהגנה על הנוסעים ברכב. מדד מבחני הריסוק, נלקח כשיקוף של רמת בטיחות גבוהה המושקעת ברכב ולכן רכבים המוכיחים עצמם כבטוחים בחיים האמיתיים, הם גם רכבים המקבלים ניקוד גבוה במבחני NCAP.

טכנולוגיות לבטיחות כמרכיב בניקוד הבטיחות
בשנים האחרונות, שונו מבחני הבטיחות של NCAP ומרכיב טכנולוגיות לבטיחות הרכב והנוסעים, תופס מקום מרכזי בניקוד הבטיחות. מערכות התרעה כדוגמת התרעת התנגשות לפנים וסטייה מנתיב, חיישני לחץ אוויר, מערכות היקפיות לזיהוי קרבת יתר אל רכבים/התרעת התנגשות, מערכות עזר לבלימה, בקרת ייצוב אלקטרוני ESP, בקרת התהפכות ועוד, מהוות מרכבי משמעותי, בלעדיו לא יכול רכב לקבל את הציון המירבי.
 
סרטון הדגמה
 
 
 
 
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com