פורטל מידע
קטלוג מוצרים
 
תחבורה ירוקה
איכות הסביבה וטכנולוגיה
 
 
 
 
 
 
 
 
  איכות הסביבה וטכנולוגיות
 
 
 תרומת השימוש בטכנולוגיות חכמות בתחבורה להפחתת זיהום האוויר וסיכון לסביבה
 
 
     
   
 GPS    מידע תחבורתי   ניהול מהירות   ניהול תנועה  
           
הפחתת מזהמים סביבתיים על ידי שימוש בטכנולוגיות ITS

טמפרטורת המנוע - לכל מנוע ישנו תחום טמפרטורות עבודה אופטימאלי. מתחת לתחום זה, פליטת המזהמים שנוצרים משריפה בלתי מושלמת של דלק (פחמימנים, CO וחלקיקים) גבוהה מאוד.

מאמץ המנוע - כאשר המאמץ על המנוע גדל, וכתוצאה מכך ישנה פליטה מוגברת של מרבית סוגי המזהמים.

מהירות הנסיעה - למהירות הנסיעה השפעה על פעולת המנוע ומכאן על פליטת המזהמים. עם העלייה במהירות, ישנה ירידה בפליטת חלק מהמזהמים ועלייה בפליטת מזהמים אחרים.

תחזוקת הרכב - בלאי הנוצר בכלי הרכב עם השימוש גורם לא אחת לעליה ברמת הפליטה. תחזוקה נכונה יכולה לצמצם את השפעת הבלאי על הפליטה.

השפעות לוואי - חומרים הנמצאים ברכב (מצבר וכד') וחומרים אותם משנעים ממקום למקום בעזרת רכב, מהווים סכננה לסביבה במידה והם אינם מטופלים כראוי, או שנעשה בם שימוש לקוי.

דליפת חומרים מסוכנים - שינוע חומרים מסוכנים בתובלה יבשתית, מהווה סיכון של ממש בעת התרחש תאונה. דליפת חומרים מסוכנים, אל האוויר באזורים צפופי אוכלוסין, עלולה לגרום לאסון כבד.

שריפות ופיגועים - בעת התרחש אסון טבע (שריפות), או פיגוע בו מעורבים חומרים מסוכנים, עומס התנועה בנתיבי הגישה אל מקום האירוע מהווה גורם מעכב המגדיל משמעותית את הנזק לסביבה.
 
   
     
 ניטור נהיגה תעדוף רכבי חירום 
 ניהול ציי רכב  חיישני לחץ אוויר
לחצן מצוקה סימולאציה
תאורה סולארית חניונים סלולאריים
תשתיות חכמות           מידע לתח"צ
             
             
 
 
 נווט GPS
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
נווט GPS, הוא מקלט/משדר המתקשר עם מערכת תקשורת לוויינית, המראה לו בכל זמן מה מיקומו ביחס לגורמים בסביבתו הקרובה (מספר קילומטרים לכל כיוון- תלוי ברזולוציה). מכשיר הניווט מצויד במסד נתונים הכולל מפת תכסית וגורמים רלבנטיים נוספים, על פי הביקוש/צורך. מכשיר הניווט מאפשר לנוהג לקבוע מסלול מנקודה אחת לאחרת ומשמש פלטפורמה להעברת נתונים עבור מערכות מורכבות ליישומי מידע. 
 • חיסכון במספר הקילומטרים בין יעד אחד לשני- חישוב מסלול מהיר/קצר - הקטנת צריכת הדלק.
 • הקטנת הטעויות בהגעה ליעד- הקטנת צריכת הדלק.
 • מכשיר הניווט המודרני מסוגל לקבל מידע עדכני על גודש התנועה, מצב הרמזורים ועוד (הימנעות מפקקים, ניהול מהירות נסיעה, חיפוש נתיב חלופי)- הקטנת צריכת הדלק. 
 • העברת מידע על מיקום תאונה, אירוע, אסון אקולוגי - הגעת כוחות הצלה/ניטור- הקטנת הנזק לסביבה (עשן, חומרים מסוכנים).
 • העברת נתוני ניטור נהיגה לנהג ולמנהל צי הרכב, מאפשרת תפעול יעיל יותר של הרכב- הקטנת בלאי וצריכת הדלק. 
 
מערכת ניטור נהיגה
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכת ניטור נהיגה, מבוססת על מערכת חיישנים, המודדת תאוצות, תאוטות, ניהוג, עומסי מנוע, מתח חשמלי, לחץ שמן, זמן לחיצה על דוושת הבלם בתנועה, זמן לחיצה על דוושת המצמד בתנועה ומנוחה, סיבובי סרק של המנוע ועוד. יחידת הבקרה מעבדת  את הנתונים המתקבלים מן החיישנים ומנתחת אותם.  במקביל, היא מציגה בפני הנהג, גרף של דפוס הנהיגה שלו ובו זמנית מעבירה את המידע אל מנהל צי הרכב.

המידע משמש את מנהל צי הרכב, ליצירת פרופיל הנהג המועסק על ידו ולתגובה מיידית בעת הצורך במידה והעובד נוהג בצורה מסוכנת/לא יעילה.


 
 • תפעול נכון יותר של הרכב, ניצול משאבי האנרגיה באופן אופטימאלי- הקטנת צריכת הדלק ושריפה נקיה יותר של הדלק.
 • נהיגה אחראית ובטוחה, מקטינה את הסיכון לנהג ולסביבה - הקטנת הסיכון בהובלת חומרים מסוכנים.
 • הקטנת הבלאי והוצאות התפעול - הקטנת השימוש בחומרים מזהמים (גומי, שמנים, עופרת, מתכות כבדות ועוד). 
 


 
 
מערכת ניהול צי רכב
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות לניהול ציי רכב, נועדו לאפשר למנהל הצי לעקוב באופן קבוע ועדכני אחר פרמטרים בתפעול הרכבים הנמצאים בשטח, להם השפעה ישירה על איכות ובטיחות הנהיגה ועל הרווח התפעולי של צי הרכב. רוב המערכות לניהול ציי רכב משלבות מידע המגיע ממערכת רשם נתונים לרכב (קופסה ירוקה) ומערכת ניהול צי. 
 • תפעול נכון יותר של הרכב, ניצול משאבי האנרגיה באופן אופטימאלי- הקטנת צריכת הדלק ושריפה נקיה יותר של הדלק.
 • שמירה על דפוסי נהיגה אחראית ובטוחה, מקטינה את הסיכון לנהג ולסביבה - הקטנת הסיכון בהובלת חומרים מסוכנים.
 • הקטנת הבלאי והוצאות התפעול - הקטנת השימוש בחומרים מזהמים (גומי, שמנים, עופרת, מתכות כבדות ועוד). 
 • קבלת תמונה רחבה של מיקום כל רכבי החברה, ביחס לפיזור המשימות והיעדים, מאפשרת ניצול יעיל של צי הרכב, חלוקה נכונה של שעות העבודה, הקטנת תשומות - הקטנת צריכת הדלק וצמצום הבלאי.


 
 
לחצן מצוקה
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
לחצני מצוקה פותחו במטרה לקצר את זמן ההמתנה מתחילתו של אירוע התאונה ועד להגעת כוחות ההצלה למקום האירוע. השימוש בלחצן מצוקה, מעלה באופן משמעותי את סיכויי ההישרדות של נפגעי גוף במצבי הסיכון הנגזרים מכל סוג של תאונת דרכים. לחצן מצוקה המותקן ברכבים המובילים חומרים מסוכנים ודלקים, מאפשר הגעה מיידית של אנשי המשרד לאיכות הסביבה אל מקום האירוע בכדי לשלוט במצב.
מרגע שרכב נפגע בהתנגשות, מפעילה מערכת חיישנים את מערכת התקשורת השולחת אות מצוקה אל אחד או יותר מתחנות ההצלה הסמוכות למקום האירוע.  בו בזמן, נשלח אות גם למרכז תקשורת אליו מחובר המנוי.

אות המצוקה מראה את מיקומו המדויק של הרכב ממנו נשלח האות, מקל בכך על איתורו ומקצר את זמן ההגעה אליו. ניתן להפעיל את לחצן המצוקה גם באופן ידני במקרי מצוקה שונים (אירוע פח"ע או אחר).


 
 • איתור אירוע, או תאונה בה קיימת סכנה של זיהום לסביבה, מאפשרת הגעה מיידית והתחלתו של טיפול נקודתי   - הקטנת הזיהום לסביבה של דליפת חומרים מסוכנים.
 • היערכות מערכתית - אזהרת הציבור על סכנה קיימת, הרחקת נהגים ואזרחים ממקום האירוע, התרעה לכוחות ההצלה והחירום (כולל בתי חולים) במידת הצורך -  הקטנת הסיכון לציבור והפחתת הנזקים במידת האפשר.


 


 
 
מידע לתחבורה ציבורית
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות מידע לתחבורה ציבורית, נועדו להנגיש לציבור הנוסעים את המידע על כלל האפשרויות העומדות בפניהם בבחירת ספק השירות (אוטובוסים, רכבות, מוניות, או אחר), בהתייחס לקווי הנסיעה אל היעדים הנברחים ולוחות הזמנים של כל ספק שירות והעלויות. 

מערכות המידע, מעדכנות בזמן אמת את תזמון ספקי השירות - החל מנקודת המוצא, וכלה בהגעה אל היעד דרך תחנות המשנה בקווי הנסיעה. מערכות המידע מאפשרות תכנון מסלולי נסיעה תוך שילוב בין ספקי שירות שונים.
 • הנגשת המידע לתח"צ, פותחת בפני הציבור חלופות הגעה מיעד ליעד, יעילות ונוחות יותר מן השימוש ברכב הפרטי (דלק, חניה, זמן וכיו"ב) - הקטנת צריכת הדלק.
 • עדכון המידע בזמן אמת, מאפשר לציבור לתפקד בסביבה ברורה, מחייב את ספקי השירות לעמוד בסטנדרטים גבוהים ומעלה את מוכנות הציבור להשתמש חלופה זו - הקטנת צריכת הדלק ושימוש בחומרים מזהמים (בלאי).

 

 
 
מידע תחבורתי למשתמשי הדרך
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות מידע למשתמשי הדרך, מספקות מידע בזמן אמת על עומסי תנועה בכבישים, אירועים (תאונות, עבודות בכביש וכיו"ב), מגמות תנועה (קצב ההתקדמות לאורך כל נתיב הנסיעה) ומידע הקפי המאפשר לנהג לבחור לו את הדרך הטובה ביותר להגעה מיעד אחד לאחר, או לבצע שינוי במסלול הנסיעה במידת הצורך.

מערכות המידע, מתעדכנות כל העת מספקי מידע שונים (חיישנים, מצלמות, ניטור סלולארי, דיווחי תנועה של נהגים מן השטח ועוד). מעבר לכך, מערכות אלו מיידעות את הנהג לגבי ספקי שירות הנמצאים בנתיב הנסיעה (תחנות דלק, מסעדות, חניונים ועוד), בכדי לייעל את הנהיגה באופן האופטימאלי. 
 • הנגשת המידע למשתמשי הדרך, פותחת בפני הציבור חלופות הגעה מיעד ליעד, המייעלות את השימוש ברכב ומקצרות את זמן הנסיעה - הקטנת צריכת הדלק.
 • עדכון המידע בזמן אמת, מאפשר לציבור לתפקד בסביבה ברורה, מחייב את ספקי השירות לעמוד בסטנדרטים גבוהים ומעלה את מוכנות הציבור להשתמש חלופה זו - הקטנת צריכת הדלק ושימוש בחומרים מזהמים (בלאי).


 

 
 
ניהול מהירות
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות מידע לניהול מהירות, מעדכנות את נהג הרכב לגבי שינויי מהיריות באזורים מסיומים ובקטעי הכביש השונים. מידע זה, מאפשר לנהג להיערך מבעוד מועד לשינוי המגמה במהירות שאר הרכבים ולצפות את עומסי התנועה המתוכננים.
חלק מן המערכות, מעבירות את המיקום המדויק של תמרור הגבלת המהירות, אל מסך ה GPS/סלולאר וחלקן מצביע רק על תחום האזור בו קיימת הגבלת המהירות. המידע מוצג לנהג באופן חזותי/קולי.
 • הנגשת המידע על הגבלת המהירות, מאפשרת לנהג לנהל את מהירות הנסיעה כך באופן יעיל יותר ומתון בין האצה להאטה- הקטנת צריכת הדלק.
 • המידע על הגבלת המהירות באזורים מסוימים, מאפשרת תכנון ובחירת מסלולים בהתאמה לשעות העומס, או העדפת מסלולים חלופיים (במיוחד למשאיות ורכבים כבדים) - הקטנת צריכת הדלק ושימוש בחומרים מזהמים (בלאי).

 

 
 
מערכות לניהול תנועה
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות לניהול תנועה הן מכלול טכנולוגיות הפועלות במשולב למען מטרה עיקרית – טיפול בעומסי תנועה באופן יעיל ובטיחותי באזורים עירוניים המאוכלסים בצפיפות ובמרכזי תנועה בהם גודש התנועה גבוה.
תפקיד המרכזים לניהול התנועה, הוא ניהול הירארכי של ככל התנועה במרחב (תחבורה ציבורית, תחבורה פרטית, הולכי רגל). ניהול זה, מתבטא בהזרמת התנועה והכוונתה באופן יעיל בעת שיגרה ובזמן חירום (תאונות, מלחמה, אסונות אחרים), ניהול מערך החניונים הציבוריים, העברת מידע עדכני לנוסעים ומשתמשי הדרך בחלופות התנועה וההיסעים העומדים לרשותם.
המערך הטכנולוגי העומד לרשות המרכזים לניהול תנועה כולל מצלמות, חיישני תנועה, טלוויזיה במעגל סגור (CCTV) מערכות איסוף נתונים, מערכות תוכנה, חומרת מחשב, מערכות תקשורת וטכנולוגיות מעקב אחר שינויים במזג האוויר, רמזורים, שלטי הודעה אלקטרונית משתנה (VMS) ועוד.
 • וויסות התנועה באופן מיטבי, הקנטת הצפיפות ועומסי התנועה, מקצרים את זמן הנסיעה ברכב- הקטנת צריכת הדלק.
 • שליטה מרחבית, מאפשרת שינויים במערך התנועה בתייחס לאירועים (משחקי כדורגל, קונצרטים וכד')ומגמות תנועה המשפיעים על גודש התנועה באופן עקיף, תוך הצעת חלופות ותמיכה (חניונים, תח"צ) למשתמשי הדרך - הקטנת צריכת הדלק.
 • ניהול אירועים ותעדוף תנועה- בעת אסון/פיגוע/תאונה, יכול מערך ניהול התנועה לפתוח נתיבים מהירים עבור רכבי ההצלה והחירום ובמקביל להפנות את ציבור הנהגים לדרכים חלופיות - הקטנת צריכת הדלק ופליטת מזהמים לאוויר ממוקדי האסון.

 

 
 
תיעדוף רכבי חירום
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות לתיעדוף רכבי חירום תקשורת בין רכב החירום אל מערכת הרמזורים (לייזר, אינפרא אדום וכד'), מאפשרת לו באופן עצמאי ליצור גל ירוק שאיפשר לו נסיעה מהירה ושוטפת אל מקום האירוע. המערכת מאפשרת לו לבחור את נתיב הנסיעה בהתאם לנוחות הנהג, או ההגעה אל היעד. מערכות אלו מתקשרות עם מרכזי ניהול התנועה בכדי להעבוד באופן מתואם עם מערך ניהול התנועה, תוך העברת השליטה אליו (בחירת נתיבים, פינוי נתיבים וכיו"ב).
 • פינוי נתיבים מהירים לרכבי החירום מקצרת את זמן ההמתנה לטיפול באירוע- צמצום החשיפה של הסביבה לדליפת חומרים מסוכנים ומזהמים, עשן שריפות ועוד. 

 
 
תאורת כביש סולארית
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות תאורה סולאריות לתחבורה, מיועדות להמיר את אנרגיית השמש למתח חשמלי המתבטא בעוצמת תאורה מותאמת לתחבורה (פנסי תאורה בצדי הדרך, בצמתים, עיני חתול וכד').
מערכות תאורה סולאריות, מאפשרות את התקנתן במקומות בהם קיים קושי להתחבר אל רשת החשמל הקווית, בין אם היא אינה קיימת ובין אם עלות ההתחברות אל הרשת הקיימת מחייבת השבתת קטע הכביש, או שעלות ההתחברות גבוהה במיוחד.
 • שימוש בתאורה סולארית, מקטין את התלות בחשמל המופק בשריפת דלקים - הפחתת פליטת פחמנים ומזהמים לאוויר.
 • חוסר התלות במתח חשמלי המגיע באופן קווי אל כל פנס ופנס - הקטנת השימוש במתכות, פולימרים וחומרים מזהמים אחרים.

 

 
 
תשתיות חכמות
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
תשתיות חכמות, מכילות מערכות שונות שתפקידן לשפר את התשתית עצמה (חומרים מהם עשוי משטח הנסיעה, מעקות בטיחות/ספיגה ועוד), או לאפשר מעקב אחר מצב הכביש (בלייה טבעית, ושינויי עומסים על התשתית עצמה). חלק מן המערכות מוטמנות באספלט (ניטור עומסים ובלייה) וחלקן מותקנות בצדי הדרך.

 
 • שימוש בתשתיות חכמות, מאפשר לעקוב אחר שינויים פיזיים בכביש ולתחזק אותם בטרם נגרם נזק כבד - הקטנת עלויות התיקון, צמצום השימוש ושינוע רכבים כבדים לתשתית, הפחתת בלאי הצמיגים, שיפור רמת הבטיחות - הפחתת פליטת פחמנים ומזהמים לאוויר, הקטנת הסיכון לתאונות בהם מעורבים רכבים המסיעים חומרים מסוכנים.
 • שיפור משטח הכביש, מצמצם את בלאי הצמיגים ומשפר את יעילות הנסיעה - הפחתה בשריפת דלק.
 • שימוש במעקות בטיחות וספיגה, מקטין את הנזק לרכב בעת התרחשות תאונה - מצמצם את הסיכון של דליפת חומרים מסוכנים אל הסביבה.

 
 
חיישני לחץ אוויר
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
מערכות חיישני לחץ אוויר בצמיגים, פותחו במטרה לאתר רמת לחץ אויר בצמיגי הרכב הנמוכה או גבוהה מן המומלץ על ידי היצרן ולהתריע לנהג על כך בפני הנהג. לחלק מן המערכות, ישנן צינוריות למילוי אוויר באופן אוטומאטי. הצינוריות מתחברות ישירות אל הגלגל ומאזנות את לחץ האוויר בצמיג על פי הנדרש. 

השימוש בלחץ אוויר בגלגל נמוך מן הנדרש, גורם להתרחבות שטח המגע בין הצמיג לכביש, החיכוך עולה (התנגדות האספלט לגומי הצמיג) והרכב נזקק ליותר מאמץ בכדי להתקדם. כאשר לחץ האוויר בגלגל גבוה מן הנדרש, אחיזת הצמיג בכביש פוחתת (שטח המגע קטן יותר) והרכב מאבד כוח בפניות, עליות ועוד. כאשר מבנה הצמיג משתנה (דפורמציות וכד'), באופן בלתי הפיך ויכולת הצמיג להעביר את כוח הבלימה מן הרכב אל הכביש נפגם, הצמיג מתחמם יתר על המידה ומתפוצץ. בלאי צמיגים מואץ נוצר כאשר לחץ אוויר נמוך/גבוה מן הנדרש, גורם לחיכוך לא מאוזן ומיותר של אזורים בסוליית הצמיג ומקצר אל חייו.
 • שימוש בחיישני לחץ אוויר, דואג לרמת לחץ אוויר מותאמת בגלגלים, מקטין חיכוך מיותר, וחוסך עד 20% בצריכת הדלק- הפחתה בפליטת פחמנים ומזהמים לאוויר.
 • שימוש בחיישני לחץ אוויר, מצמצם את בלאי הצמגים, משפר את אחיזתם בכביש ומתריע על התחממות העלולה לגרום לקרע/פיצוץ בצמיג - הקטנת הסיכון לתאונות בהם מעורבים רכבים המסיעים חומרים מסוכנים.

    
 
סימולאטורים ללימוד נהיגה
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
סימולאטורים ללימוד ושיפור הנהיגה, פותחו במטרה לאפשר לימוד מדורג ומותאם בסביבה נוחה ולא מאיימת. מערכות הסימולאציה השונות, כוללות מערכת מכנית הדומה לזו שיש ברכב (הגה, הילוכים, דוושות, לוח שעונים, כיסא ומסך המדמה את חלון הרכב ועליו מוקרן המידע מן הסביבה הווירטואלית.). איכותה של המערכת המכנית, תלוי ביכולתה לדמות קרוב ככל האפשר את הכוחות הפועלים על הרכב והנהג (כוחות G). על פי רוב, הדמייה זו מתבצעת על ידי בוכנות , או מערכת מכנית אחרת הנמצאת בתושבת כיסא הנהג, או בתושבת הסימולאטור עצמו.  

המערכת הנוספת, היא יחידת מחשב ותוכנה, המאפשרת יצירת סביבת נהיגה עבור הלומד. ברוב התכונות, ניתן להתאים את הסביבה ואת עומס הפרטים בתוכה בהתאמה למוכנותו של הלומד (סביבה בין עירונית, סביבה עירונית וכד'). בחלק מן התוכנות ניתן ליצור מצבי תאונה/כמעט תאונה ולאפשר ללומד להתמודד אתן מבלי שהוא ניזוק בפועל.
 • שימוש בסימולאטור מאפשר לתרגל עקרונות יסוד בנהיגה, מעלה את מיומנויות הנהיגה הקונבנציונאליות, הנדרשות לנהיגה יעילה וחסכונית. (דלק, בלאי) - הפחתת פליטת פחמנים ומזהמים לאוויר. 
 • אימון בהדמיית מצבי תאונה/כמעט תאונה, מכין את הנהג להתמודדות במצבי סיכון אפשריים, בהם נדרשת פעולת מניעה המבוססת על רמת מיומנות גבוהה - מצמצם את הסיכון לתאונה ברכבים המשנעים חומרים מסוכנים ודלקים. 


 
 
חניונים סלולאריים
 תיאור הטכנולוגיה  תרומה לאיכות הסביבה  מוצרים
חניונים סלולאריים, מאפשרים למשתמשי הדרך לקבל מידע על תפוסת החניון בכל רגע נתון. כמו כן הם מאפשרים קניית מקום וזמן חנייה מבעוד מועד בעזרת יישום סליקה דרך הטלפון הנייד. שילוב המידע על תפוסת החניון עם עומסי התנועה ברחבי העיר, מאפשרת לנהג לתכנן את הגעתו אל החניון באופן הנוח ביותר, או לחפש חלופה נוחה יותר.
 • שימוש בחניונים סלולאריים, מפחית את עומסי התנועה ומייעל את ההגעה אל מקומות מרכזיים בתחום העירוני - הפחתת פליטת פחמנים ומזהמים לאוויר.

 
 
 
 
| תקנון הקטלוג  |  תנאי שימוש באתר | 
בטיחות בתחבורה בטיחות בדרכים קטלוג לטכנולוגיות ומוצרי בטיחות בתחבורה התרעת התנגשות לפנים התרעת סטייה מנתיב  מצלמות רוורס מערכות לכיסוי שטחים מתים ברכב קופסה ירוקה חיישני לחץ אוויר התרעת הירדמות רמזורים עיני חתול תשתיות לתחבורה מכרזים בתחבורה פרסומים בתחבורה מערכות בטיחות לרכב מערכות עזר לנהג סימולאטורים לנהיגה מערכות לניהול ציי רכב מערכות ניטור נהיגה ניטור אלכוהול חגורות מניעת שכחת ילדים ברכב ארכיטקטורת ITS בטיחות בהסעות תלמידים בטיחות בהובלת מטענים בטיחות בארגונים וחברות קציני בטיחות לרכב צמיגים גופי תאורה סולאריים טכוגרף דיגיטאלי מערכות מתערבות בנהיגה הסחת דעת בנהיגה חיישני רוורס לרכב מצלמות רוורס לרכב ניהול ציי רכב ציי רכב תוכנות לניהול ציי רכב מצלמות לכיסוי שטחים מתים מצלמות תיעוד ברכב נוהל 6 איך אני נוהג תמרורים סולאריים שלטים סולאריים פנסי אזהרה סולאריים מערכת כיבוי אש באוטובוסים ורכב מערכת חירום והצלה
 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com